KOMIL-VK s.r.o., 044 14 Čaňa

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je najčistejší a najekologickejší zdroj tepla. Dokáže získavať teplo zo všeličoho, najčastejšie zo vzduchu. Energiu dokáže získavať aj zo zeme zemným kolektorom umiestneným na Vašom pozemku. Ak nemáte dosť veľký pozemok pre zemný kolektor, je tu ešte možnosť geotermálneho vrtu a odoberať teplo z vertikálneho kolektora. Alebo ak ste si istý že máte dostatočný prísun spodnej vody a viete ju odviesť vsakom späť do pôdy, môžte využiť systém voda-voda, to znamená že odoberá teplo z vody a odovzáva do vody na vykurovanie.

Veľkou výhodou je že z 1kw vstupnej energie urobí 4 až 5 kw energie. Zaujímavé že? Elektrokotol ako najlacnejší, najjednoduhší a najrýchlejšie sfunkčnený Vám to nikdy neponúkne.

Nedajte sa zlákať lacnými krčmovými rečami od pseudo odborníkov že vám stačí elektrokotol kvôli cene a vstupným nákladom. Tepelko sa ti nikdy nevráti a nesplatí – je to lož. Pri výbere tepelného čerpadla netreba uvažovať ako investícii na burze a čakať že po šiestich rokoch z neho začnú vypadávať peniaze. Tepelné čerpadlo sa po nainštalovaní stáva súčasťou stavby. Ako zdroj tepla je to nevyhnutná súčasť Vášho domova a Vašej tepelnej pohody. Napríklad okná sa Vám zaplatia? A kedy?